Ogłoszenie

Witamy serdecznie wszystkich gości odwiedzających nasze forum.

Traktuje ono w głównej mierze o Routerze WS 50, ale użytkownicy innych motorowerów o podobnej konstrukcji również są bardzo mile widziani.

GORĄCO ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

Panel

#1 26-04-2012 21:54:56

 lukasss256

Użytkownik

12212965
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 19-01-2012
Posty: 0
Punktów :   
Motocykl: Romet Router WS50 110 ccm

Filtr Stożkowy Gąbka a siatka... Wasze opinie

Jak w temacie przymierzam się do kupna stożka ponieważ rozpadła mi sie pucha od standardowego no i teraz pytanie który kupić czy siatke w obudowie czy gąbke? wiem że nie osłonięta siatka lubi ssać dużo syfu ;/ natomiast silnik dostaje zbyt dużą dawkę powietrza co może doprowadzić do spalania detonacyjnego co skutkuje wypaleniem dziury w tłoku a tego akurat mi do szczęścia nie trzeba ;p ma wgl ktoś stożek?? jak to sie w praktyce sprawuje? bede na dniach przekładał silnik i chciałem od razu kupić filtr ale jak mam za kilka miesięcy robić kapitalke ,,góry" silnika to dziękuje za taki interes
Ps zastanawiam się między tym http://allegro.pl/filtr-stozkowy-gabka- … 87507.html a tym http://allegro.pl/filtr-stozkowy-gabka- … 62864.html

Ostatnio edytowany przez lukasss256 (26-04-2012 21:58:33)

Offline

 

#2 26-04-2012 23:58:34

MrGizmo

Użytkownik

Zarejestrowany: 16-01-2012
Posty: 0
Punktów :   16 

Re: Filtr Stożkowy Gąbka a siatka... Wasze opinie

Oczywiście, że tylko  gąbka. Nie ma znaczenia czy siatka jest w obudowie czy nie to i tak dziadostwo. Spalanie detonacyjne akurat do filtra ma bardzo ale to bardzo mało, a wręcz prawie nic. Jeśli chodzi Ci o stukowe spalanie ubogiej mieszanki to logiczne jest to, iż mieszanka uboga jest wtedy gdy mamy źle ustawiony gaźnik lub źle dobraną dyszę Wnioskuję, że przekładasz silnik na tzw 125 czy tam 110. Jeśli tak to dobrze byłoby kupić gaźnik o stosownie większej przepustnicy. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie gaźnika od 125 czyli PZ26. Przepustnica o rozmiarze 26mm to sporo więcej niż nędzne 19mm Przy takim gaźniku nie musiałbyś się martwić o spalanie stukowe. No i oczywiście może wyciągną byś z tego silnika może jakieś 9-9,5KM.

Offline

 

stat4u stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.phone-forum.pun.pl www.mikiots.pun.pl www.ztquake3.pun.pl www.fot.pun.pl www.pracawniemczech.pun.pl