Ogłoszenie

Witamy serdecznie wszystkich gości odwiedzających nasze forum.

Traktuje ono w głównej mierze o Routerze WS 50, ale użytkownicy innych motorowerów o podobnej konstrukcji również są bardzo mile widziani.

GORĄCO ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

Panel

#16 30-06-2012 23:05:15

MrGizmo

Użytkownik

Zarejestrowany: 16-01-2012
Posty: 0
Punktów :   16 

Re: witam mam silnik 110 i mam takie pytanie

Tak, ale dalej mamy zarejestrowany na 50, no i przyrost mocy jest na tyle mały że sobie krzywdy tym nie zrobimy.
W porównaniu z WS50 z silnikiem 125? Mam wątpliwości. Różnica w mocy po niewielkiej przeróbce 125 będzie minimalna, ETZ przewyższy sporo momentem obrotowym. Zakres użytecznych obrotów w ETZ to około 500 obrotów, a w WS od 3-4 tys jakoś to jedzie od 6 już całkiem nieźle ciągnie i to do samej góry.
Przy odpowiednim dobraniu przełożeń ETZ miałoby wielki problem z WS, a gdybyśmy gdzieś dorwali skrzynię pięciobiegową to ETZ z WS szłyby łeb w łeb. Pamiętać należy, że silniki stosowane w WS występują jesze w odmianach 140,150 i 160ccm. Różnica w cenie to około 500zł.
Jednak nie ma zbytnio co porównywać, bo ETZ to pełnoprawny motocykl czyli potrzebujemy do niego prawka A, a na Roterciu śmiało można pomykać bez takich uprawnień.

Jeśli chcielibyśmy porównywać ETZ150 to należałoby porównać ją z Rometem Z150, a tu dostaje baty i to bezsprzecznie.
ETZ wcale nie jest taka wspaniała jak to ją niektórzy zachwalają... Cylinder z tłokiem jest niesamowicie delikatny i mówię tu o oryginalnych częściach, a o zamiennikach nawet nie wspominam. Spalanie to normalnie masakra, a to głównie dlatego, że trzeba trzymać cały czas powyżej 5tys aby to jakoś jechało.
Również posiadałem Etke, a nawet silnik od niej leży na magazynie i zbieram się do zakonserwowania i schowania na pamiątkę.

Offline

 

#17 07-07-2012 23:36:10

 west1966

http://www.routerws50.pun.pl/_fora/routerws50/gallery/717_1420924317.png

Zarejestrowany: 29-06-2012
Posty: 22
Punktów :   

Re: witam mam silnik 110 i mam takie pytanie

uważasz że zmiana cylindra na większy nie stanowi problemu przy kontroli policji bo będzie zarejestrowany jako motorower.nadal nie widzę w tym logiki ;p

Offline

 

#18 08-07-2012 21:14:55

MrGizmo

Użytkownik

Zarejestrowany: 16-01-2012
Posty: 0
Punktów :   16 

Re: witam mam silnik 110 i mam takie pytanie

żeby stwierdzić większą pojemność przy 110 czy 125 wystarczy zmierzyć długość cylindra i już. Do stwierdzenia przy zmianie cylindra trzeba rozebrać silnik. Przeważnie sprawdzającemu się nie chce i po prostu podbija.

Offline

 

stat4u stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.minimon.pun.pl www.narutoforum.pun.pl www.klubbakugan.pun.pl www.devil-may-cry.pun.pl www.pierwszae.pun.pl